Analist Business Raportări Departamentul Managementul Sistemelor Informaţionale

Mobiasbanca – OTP Group S.A.
anunţă concurs pentru postul de:

Misiune post: Participarea la întregul proces de analiza a cerințelor de business, elaborare a specificațiilor funcționale și de perfectare a rapoartelor Băncii. Realizarea dezvoltărilor complexe ale rapoartelor, utilizând un sistem unic de raportare din cadrul Băncii.

Beneficiile pe care le oferim:
• Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
• Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
• Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
• Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
• Salariu fix + alte avantaje financiare;
• Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi de bază:
• Vei face parte din echipa responsabila de crearea și menținerea ulterioara a unei structuri pentru raportări care va servi drept o singura sursa sigură de date;
• Vei participa la procesul întreg de dezvoltare a rapoartelor, începând cu analiza cerințelor business și elaborarea specificațiilor funcțional-tehnice pană la dezvoltarea propriu-zisă a rapoartelor Băncii;
• Vei participa la procesul de elaborare a produselor si serviciilor bancare, in scopul asigurării corecte a raportărilor ulterioare;
• Vei asigura dezvoltarea în continuare a domeniului de raportări și Business Intelligence al Băncii pentru a satisface pe deplin necesitățile de raportare, atât interne cât și de Grup.

Cerinţe faţă de candidaţi:
• Studii superioare in domeniul IT sau economic;
• Cunoașterea bazelor de date relaționale, cunoașterea limbajelor moderne de programare;
• Abilitați de lucru in echipa;
• Abilitați înalte de comunicare, responsabilitate, capacitatea de adaptare la condiții de stres.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: recrutare@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

E-mail: recrutare@mobiasbanca.md
Telefon:  022 812 461

Alte anunturi publicate de aceasta companie