Ajutor de contabil(ă)

Academia Națională de Șah din Moldova anunță funcția vacantă contabil(ă).

Activăm din anul 2010, echipa noastră este prietenoasă și complet distribuită, ne prețuim reciproc timpul, facem doar lucruri importante și suntem în căutare continuă de noi modalități de a mări eficiența de lucru.
Academia Națională de Șah din Moldova  este cel mai mare centru educațional de șah din Europa și  top 3 din cele mai mari companii tehnologice educaționale din Republica Moldova. Instruim pe online în toată lumea, am desfășurat peste 120000 de lecții. Ne dezvoltăm rapid, elaborăm noi produse și testăm noi platforme.

În contextul dezvoltării continue și diversificării serviciilor, suntem în căutarea unui Ajutor de contabil, care să se alăture echipei noastre și să contribuie la evoluția companiei.

Responsabilități:
  • Evidența încasărilor și cheltuielilor (paypal, e-commerce, cash, cont bancar)
  • Înregistrarea tranzacțiilor în registrele și sistemele companiei
  • Primirea și verificarea documentelor contabile primare
  • Evidența contabilă - păstrarea competentă şi veridică a documentației de contabilitate
  • Planificarea bugetelor și altor instrumente de gestionare financiară
  • Pregătirea documentelor pentru elaborarea rapoartelor, inclusiv fiscale și statistice
  • Elaborarea rapoartelor întru buna evidență a cheltuielilor
  • Evidența și calcularea salariilor
  • Întocmirea și evidența documentelor privind angajarea/demisia/concediile personalului
Cerințe:
  • Studii superioare/medii în contabilitate, economie sau finanțe
  • Experiență de lucru în funcție similară
  • Cunoștinte avansate PC (MS Office (în special Excel) și 1С 8)
  • Experiență în planificarea economică (este un avantaj)
  • Înțelegerea standardelor de evidență contabilă
  • Abilități de a analiza operativ volume mari de date
  • Responsabilitate, capacități analitice, atentie la detalii
Noi oferim:
  • Grafic de lucru luni-vineri 9.00-18.00.
  • Loc de muncă în centrul capitalei
  • Pachet social complet
Expediați CV-ul, cu indicarea telefonului de contact, la adresa electronică: hr@sah.md.
Numărul nostru de telefon 022-802-831

E-mail: hr@sah.md
Tel.: 022802831

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide