Angajăm:

Administrator baze de date

Responsabilități:
- Instalarea, configurarea și menținerea SGBD;
- Asigurarea continuității și disponibilității înalte SGBD;
- Implementarea configurărilor de îmbunătățire a performanței SGBD;
- Automatizarea proceselor de administrare a SGBD;
- Soluționarea incidentelor în infrastructura gestionată;
- Elaborarea și menținerea documentației de sistem.

Cerințe:
- Cunoștințe demonstrabile în instalarea, mentenanța și gestiunea oricărui din următoarele SGBD: Microsoft SQL Server, MySQL/MariaDB, PostgreSQL, Oracle;

- Cunoștințe demonstrabile în arhitectura și best practices aferente SGBD;
- Experiență cu SQL, DDL, DML, TCL, proceduri stocate, funcții, indici;
- Experiență cu tehnici și tehnologii de asigurare a securității, partiționării, integrității datelor, disponibilității ridicate, replicării, monitorizării;
- Cunoștințe generale TCP/IP;
- Cunoștințe în managementul configurării, instrumente de automatizare constituie un avantaj;
- Studii superioare complete de specialitate.

Beneficii:
- schema salariată atractivă, salariul plătit la timp;
- oficiul în centru;
- training-uri și pregătire profesională din partea companiei;
- angajare oficială.

Please send your resumes to: hr@stisc.gov.md  , www.stisc.gov.md

E-mail: hr@stisc.gov.md

Alte anunturi publicate de aceasta companie