Tehnolog (RO - Mediaș) | Технолог (RO - Mediaș)

Laser Processing
Oraș: Peste hotare
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Все кто был связан с машиностроением, особенно в области производства коммерческой техники, особенно пассажирского транспорта.
ТРЕБОВАНИЯ К СОИСКАТЕЛЮ:

Высшее техническое образование;
Знание и понимание принципов и технологии сборки автотранспорта;
Опыт работы машиностроительных предприятиях не менее 3 лет;
Умение работать с программами SolidWorks, CATIA и аналогичных на базовом уровне;
Желательно знание английского языка.

ОБЯЗАННОСТИ:

Разработка нормативно-технической документации;
Разработка графиков на технологическую подготовку производства и модернизируемых изделий;
Разработка отчетов о ходе технологической подготовки производства;
Разработка планов работ по проектированию и изготовлению инструментальной оснастки;
Разработка маршрутных листов и расцеховок;
Осуществление контроля за своевременной сдачей подразделениями актов об освоении и рапортов об окончании подготовки производства.

НАПРАВЛЕНИЯ:

Заготовительное производство (лазерная резка листа и трубы/гибка листа и трубы, станки ЧПУ токарные и фрезерные);
Сварочное производство (крайне желательны сертификаты IWE);
Окрасочное производство: жидкая окраска, порошковая окраска;
Сборочное производство;
Транспортировка/логистика/склад;
Бюро нестандартного оборудования и сварочной оснастки.

УСЛОВИЯ ТРУДА:

Стабильная работа в стабильной Европейской компании;
Полный социальный пакет.

Лица, отвечающие требованиям, просим направлять свои резюме по адресу: info@laserprocessing.md. Укажите вакансию, на которую претендуете.

Toți cei care au experienta cu inginerie mecanică, în special în domeniul vehiculelor comerciale, în special vehiculelor de pasageri.

CERINȚE PENTRU SOLICITANT:

Studii tehnice superioare;
Cunoașterea și înțelegerea principiilor și tehnologiei de asamblare a vehiculelor;
Experienta de minim 3 ani in inginerie mecanica;
Abilitatea de a lucra cu SolidWorks, CATIA și programe similare la un nivel de bază;
Cunoașterea limbii engleze este de dorit.

RESPONSABILITATI:

Elaborarea documentației de reglementare și tehnică;
Elaborarea de grafice pentru pregătirea tehnologică a producției și a produselor modernizate;
Elaborarea de rapoarte privind progresul pregătirii tehnologice a producției;
Elaborarea planurilor de lucru pentru proiectarea și fabricarea sculelor;
Dezvoltarea foilor de traseu;
Controlul asupra transmiterii la timp de către unități a actelor de dezvoltare și rapoarte privind finalizarea preproducției.

DIRECTII:

Producție necompletă (tăiere cu laser a tablei și țevilor / îndoirea tablei și țevilor, mașini de strunjire și frezat);
Productie de sudura (certificatele IWE foarte de dorit);
Productie de vopsire: vopsire lichida, vopsire cu pulbere;
producția de asamblare;
Transport / logistica / depozit;
Biroul de echipamente non-standard și echipamente de sudare.

CONDIȚII DE MUNCĂ:

Job stabil într-o companie stabilă;
Pachet social deplin;

Persoanele care intrunesc cerintele mentionate rugam sa expediati CV- le la adresa: info@laserprocessing.md. Indicați pozitia pentru care aplicati. E-mail: info@laserprocessing.md
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide