Specialist gestiune riscuri

Search4staff.com HR-Consulting №9950957, 25.02.2021
Oras: Chisinau
Studii: Superioare
Experienta de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Negociabil
Grafic de munca: Full-time
9950957, 25.02.2021
Obiectivul postului: Acordarea suportului la gestionarea proceselor de identificare, evaluare, monitorizare şi control a riscurilor aferente activităţii Băncii.
Responsabilități:

Cunoașterea principiilor și procedurilor în domeniul riscurilor bancare,
Cunoașterea regulamentelor de bază și actelor normative BNM aferente gestionării riscurilor;
Elaborarea rapoartelor privind expunerile Băncii la riscuri;
Calculul și monitorizarea indicatorilor de risc ai Băncii;
Aprecierea riscului de conformitate existent și potențial în procesele Băncii;

Cerințe:

Studii superioare în domeniul economic;
Cunoașterea limbilor română, rusă, engleza (mediu);
Experiență în domeniul financiar-bancar, preferabil în activități de analiză şi raportări (minim 2 ani);
Cunoaşterea avansată MS Office;
Gândire analitică şi de sinteză.

Beneficii:

Grafic de lucru 9.00-18.00, luni-vineri;
Salariu competitiv (bonusuri), tichete de masă;
Acordarea suportului la integrarea în funcție.

Cei interesați sunt rugați să expedieze CV-ul la adresa rr20@search4staff.com , indicând codul VSGR. Detalii la 062101257. E-mail: rr20@search4staff.com
Telefon: 062101257
Inapoi Inainte
Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin