Specialist, departamentul dezvoltare și marketing

SOCIETATEA DE ASIGURĂRI ”ACORD GRUP” S.A. №9963147, 17.05.2021
Oras: Chisinau
Studii: Superioare
Experienta de munca: Orice
Salariu: Negociabil
Grafic de munca: Full-time
9963147, 17.05.2021
SOCIETATEA DE ASIGURĂRI ”ACORD GRUP” S.A.
activează pe piața asigurărilor din anul 2002 și prestează peste 20 de tipuri de servicii de asigurare.
În legătură cu mărirea echipei suntem în căutare

Cerințe față de candidat:
- studii superioare, de preferință în domeniul financiar, asigurărilor;
- experiență în vînzări în domeniul asigurărilor CASCO prezintă avantaj,
- cunoaşterea limbii de stat și ruse (engleza este binevenită),
- atitudine orientata spre client si bune abilităti de comunicare,
- capacitate de a lucra în echipă;
- responsabilitatea, atenție la detalii, mobilitatea.
- utilizarea tehnicii de birou;
- utilizator PC (Word, Excel, 1C),
- permis de conducere (cat. B)

Responsabilități:
- Realizarea obiectivelor de vânzări și profit pentru produsele Societății de Asigurări;
- Aplicarea și respectarea structurii de prețuri aprobate;
- Respectarea și promovarea standardelor cu.privire la imaginea Societății și a produselor comercializate în activitatea sa;
- Identificarea potențialilor clienți, crearea ofertelor personalizate în dependență de necesitate, menținerea relațiilor cu clienții existenți;
- Monitorizarea și contribuirea la calitatea serviciilor oferite de grupa de vânzări;
- Organizarea activităților de studiere a pieței locale de asigurări in vederea cunoașterii a potențialului asigurabil din zonă;
- Întreprinderea măsurilor pentru dezvoltarea produselor de asigurări ale Societății;
- Monitorizarea permanentă a activității concurenților de pe piața asigurărilor în scopul creșterii calitătii serviciilor oferite de Societate;
- Întocmirea, studierea și raportarea statisticilor privind activitatea de subscriere a rețelei de distribuire Directorului departamentului ș.a.

Condiții de muncă:
- Pachet social în conformitate cu legislația în vigoare,
- Salariul fix, sistem de premiere motivant,
- Oficiul nou, design modern,
- Program de lucru: 5 zile/săptămână (sâmbăta si duminica – zile de odihnă), 8 ore/zi;
- Echipa ambițioasă de profesioniști

Candidații interesați sunt invitați sa expedieze CV-ul la cadre@acordgrup.md
Telefon: 022-264444
Persoana de contact: Manager resurse umane
Inainte
Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin