Specialist Comerț Internațional

VEO Worldwide Services
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Posibil fără experiență
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Candidatul Ideal:

Cunoasterea uneia dintre următoarele limbi străine: Spaniolă, Portugheza, Italiana, Olandeza, Engleza;
Dornic să înceapă o carieră în vânzări, achiziții, negociere;
Experiența anterioară nu este obligatorie. Dornic să călătorească internațional (30% din timp);
Orientat spre rezultate și auto-motivat;
Cunoștințe PC (Ms Office, Outlook);
Încrezător în forțele proprii;
Team player;
Sociabil și confortabil în interacțiunile cu clienții.

Despre rol:
Un rol cu impact asupra unei economii durabile prin reducerea risipei de mărfuri! Persoana care ocupă acest rol este responsabilă de identificarea furnizorilor potențiali și negocierea achiziției de mărfuri nevândute (lichidări, produse cu data scurtă de valabilitate, colecții vechi, comenzi anulate) la nivel internațional.
Responsabilități:

Identifici oportunități de achiziții și potențiali furnizori;
Menții legătura cu furnizorii și dezvolți baza de date;
Realizezi dosarele de achiziții, pentru a oferi informațiile necesare departamentului de marketing;
Lucrezi împreună cu buyeri seniori pentru a avea o strategie de business comună, orientată pe generarea de achiziții.

Beneficii:

1000 de colegi creativi, competitivi și uniți;
cultură inedită de start up, care îmbină mediul business, performanța, ideile noi și libertatea de exprimare;
Un mediu multicultural, colegi în 6 țări și călătorii de business la nivel internațional în 27 de țări;
Evenimente HR, sportive și competiții;
Acces la misiuni internaționale;
Buget de beneficii flexibile, care crește in funcție de senioritatea în companie (tichete de masă, asigurare medicală, abonament la sală, decont carburant, tichete de vacanță etc);
Formare dedicată alături de DARE Academy – training și coaching timp de 5 luni;
Formare continuă prin expunerea la un mediu de business internațional;
Bonus de performanță și procent din negocierile realizate;
Oportunități constante de evoluție ca buyer, manager, trainer.
E-mail: enirca@veoworldwide.com
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide