Reprezentant vanzari cu studii in biologie, bio-chimie, veterinarie

ICS Diamedix Impex SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: De la 12000 Până la 25000 MDL
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Candidatul ideal
Cerinte:
- Studii superioare (diploma de licenta) - Medicina Veterinara; Biologie, Bio-Chimie
- Limba rusa – nivel avansat; limba engleza – reprezinta un avantaj
- Permis de conducere categoria B;
- Abilitati bune de prezentare, negociere si comunicare verbala şi scrisa;
- Initiativa, organizare, orientare catre solutii si rezultate, perseverenta;
- Orientare catre invatare si dezvoltare profesionala prin acumularea de noi informatii specifice domeniului de activitate
- Gandire independenta si simt practic, orientare spre rezultat.
Descrierea jobului
Principalele responsabilitati ale viitorului coleg:
- Prezentarea, promovarea şi vanzarea produselor în conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- Prospectarea pietei si atragerea de noi clienti; administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi;
- Introducerea si detalierea vizitelor si a subiectelor atinse in cadrul acestora in aplicatia companiei;
- Pregatirea documentelor necesare procesului de vanzare (oferte de pret, contracte);
- Asigura calitatea serviciilor pre- si post-vanzare in raport cu clientii companiei;
- Ori de cate ori este nevoie, realizeaza instructajul tehnic pentru personalul clientului, in momentul instalarii unui aparat nou;
- Creeaza si ofera prezentari de produse clientilor existenti si potentiali pe baza nevoilor identificate;
- Identifica oportunitati in piata pentru introducerea unor game de produse noi, largirea unei game si vine cu propuneri concrete pentru implementarea acestor planuri;
- Analizeaza si evalueaza pozitionarea produselor in piata in raport cu concurenta;
- Responsabil de recuperarea creantelor in raport cu clientii din portofoliu.
Beneficii:
-Perspectiva unei cariere în cadrul unei companii renumite aflata in plina dezvoltare;
-Mediu de lucru profesionist si autentic;
-Un pachet salarial motivant;
-Participarea la seminariile de formare organizate in cadrul companiei.
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide