Manager vinzari retail

Gravena Sanipro
Oraș: Orhei
Studii: Colegiu
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: De la 5000 Până la 10000 MDL
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Descrierea funcției
Căutăm Manager Vânzări Retail care să ne ajute să oferim o experiență remarcabilă clienților Gravena și să îmbunătățim performanța în vânzări
Despre noi
Oferim soluții moderne și inovative pentru băile de orice tip prin comercializarea obiectelor sanitare.
Creștem foarte rapid și activ, din acest motiv căutăm un Manager Vinzari Retail dedicat în echipa noastră, care să se integreze rapid și eficient la locul de muncă.
Descrierea jobului
Pe postul de Manager Vânzări Retail vei fi responsabil de 13 obiective importante
Să procesezi fluxul de intrare a clienților B2C /B2B direct în locația existent
Să realizezi acțiuni de creștere și menținere a bazei de date cu potențiali clienți;
Să răspunzi la apelurile de intrare ale potențialilor prospecți;
Să efectuezi apeluri de ieșire, aproximativ 15 apeluri pe zi;
Să construiești relații cu clienții de lungă durată;
Să faci constant follow-up către clienții indeciși;
Să conduci clientul către închiderea tranzacției;
Să înregistrezi fiecare client nou în programul CRM;
Să completezi constant programul CRM cu comentarii, sarcini;
Să completezi în fiecare zi raportul de vânzări și raportul de activitate;
Să participi în fiecare săptămână la întâlnirea de management;
Să îndeplinești Planul de Vânzări stabilit de Directorul Comercial;
Să raportezi către Supervizor informații despre stadiul activităților programate, activitățile în curs de desfășurare, situațiile noi create etc.

În ce condiții suntem dispuși să cooperăm:
Oferim unui salariu motivant;
Sistem de motivație bazat pe Salariu fix + KPI + bonusuri;
Program de lucru:
-luni-vineri de la 8.00 la 17.00
-simbata de la 8.00 la 15.00
-duminica de la 8.00 la 14.00
Zi libera saptaminal
Loc de muncă orasul Orhei str.M.Sadoveanu 31/B
Punem la dispoziție un sistem de instruire și inducție de la A la Z, alături de un mentor avansat;
Concediu de odihnă și concediu medical;

Vei fi privilegiat, în cazul în care:
Ai lucrat în domeniu vânzărilor B2B/B2C într-o funcție care presupune comunicare cu clienții;
Ești familiarizat și ai lucrat într-un CRM sistem și știi ce înseamnă follow-up în vânzări;
Ai comunicat P2P (person to person) cu clienții zilnic;
Esti familiarizat cu domeniul obiectelor sanitare ;
Ai cunoștințe și înțelegi ce înseamnă o relație constantă cu un client;
Ești motivat și orientat către realizarea obiectivelor și îndeplinirea targetului;
Ai abilități excelente de comunicare, prezentare și relaționare cu clienții și colegii;
Ai cunoștințe de MS Office.

Și în final, dacă citind cu atenție acest anunț, ați realizat că acesta este jobul la care visați de mult timp, așteptăm CV dvs cu tema email Vreau să lucrez la GRAVENA în calitate de Manager Vânzări Retail
Așa vom înțelege că sunteți cu adevărat o persoană atentă și responsabilă.
Persoana de contact:
Petru
Site:
info@gravena.md
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide