Manager Vânzări Clienți Corporativi

Imunotehnomed №9943038, 23.02.2021
Oras: Chisinau
Studii: Superioare
Experienta de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Negociabil
Grafic de munca: Full-time
9943038, 23.02.2021
Cerințe față de candidați:
- Studii superioare;
- Experienţă relevantă de minim 2 ani în domeniu;
- Cunoașterea metodelor și specificului de lucru cu clienții corporativi;
- Cunoașterea geografică a mun. Chișinău și a regiunilor R.M.
- Cunoașterea obligatorie a limbilor româna și rusa, engleza va constitui un avantaj;
- Studii de master în domeniul economic și/sau administrarea afacerilor va constitui un avantaj;
- Abilități excelente de comunicare, convingere și negociere;
- Capacitatea de a înțelege şi soluţiona necesităţile şi nevoile clienţilor;
- Cunoștințe financiare și economice, abordare sistemică, gândire analitică;
- Caracter independent, orientare către rezultat și asumarea răspunderii pentru atingerea acestuia;
- Permis de conducere cat. B și experiență relevantă.

Responsabilități:
- Creșterea numărului de clienți corporativi ai companiei;
- Desfăşurarea activităţilor de suport în relaţiile cu clienţii companiei;
- Gestionarea apelurilor telefonice, e-mail-urilor, corespondenţei, reclamaţiilor, sugestiilor şi solicitărilor din partea clienţilor și oferirea celor mai bune soluții, în baza abordării individuale;
- Desfăşurarea activităţii de monitorizare a clienţilor: oferte, vânzări generate, alte documente;
- Întocmirea lunară a rapoartelor privind activitatea desfăşurată;
- Monitorizarea fluxului de informație între client și companie;
- Informarea clienţilor existenţi despre noile servicii oferite de companie.

Beneficii:
- Posibilități de instruire și perfecționare din contul companiei;
- Posibilitate de autorealizare și dezvoltare a carierei.
- Reduceri la serviciile companiei;
- Salariul atractiv;
- Număr de telefon corporativ.
Candidatii sunt rugati sa expedieze CV-ul cu poză in limba română pe adresa electronică: resurse.umane@imunotehnomed.md sau să telefoneze la numărul de telefon: 068690203
Telefon: 068690203
Inapoi Inainte
Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin