Manager relații – clienți business

Oras: Chisinau
Studii: Superioare
Experienta de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Negociabil
Grafic de munca: Full-time
9951861, 25.02.2021
Misiune post: Promovarea și vânzarea în mod proactiv a produselor și serviciilor băncii către clienții din portofoliu, gestiunea relațiilor cu clienții existenți și atragerea de clienți noi conform țintelor stabilite.– segment dedicat IMM.
Responsabilități:
⦁ Promovarea și vânzarea produselor credit și non-credit destinate clienților business;
⦁ Gestiunea relațiilor cu clienții business din portofoliu;
⦁ Atragerea de noi clienți business conform țintelor stabilite;
⦁ Întâlniri și vizite la clienții existenți și potențiali;
⦁ Analiza financiară și non-financiară a clientului în procesul de pregătire a tranzacțiilor de credit spre aprobare;
⦁ Participarea la dezvoltarea de noi produse destinate clienților business;
⦁ Realizarea țintelor individuale stabilite privind vânzările către clienții business.
Cerințe față de candidați:
⦁ Studii superioare economice, preferabil în domeniul financiar-bancar;
⦁ Experiență de lucru minim 3 ani în domeniul bancar (creditării persoanelor juridice);
⦁ Cunoașterea reglementărilor în vigoare privind activitatea bancară;
⦁ Cunoașterea PC la nivel avansat (Excel, Acces, Internet, PowerPoint, etc.);
⦁ Cunoașterea limbii engleze cel puțin la nivel intermediar;
⦁ Permis de conducere categoria B.
Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, la Departamentul Resurse Umane și Comunicare sau prin e-mail: resurse.umane@bcr.md

Vor fi contactate doar persoanele selectate.
E-mail: resurse.umane@bcr.md
Inapoi Inainte
Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin