Lăcătuș-electrician la repararea utilajului de distribuție a energiei electrice cat.IV (Serviciul substații, Filiala Nord)

Intreprindere de Stat Moldelectrica
Oraș: Ungheni
Studii: Școală profesională
Experiența de munca: De la 3 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time (8 ore)
Principalele responsabilități ale postului:

Citirea schemelor de conexiuni primare ale echipamentelor electrice ale substațiilor electrice;
Cunoașterea bazelor electrotehnicii, a legilor principale ale fizicii;
Acceptarea lucrărilor și succesiunea operațiunilor pentru repararea acestora;
Cunoașterea dispozitivul și principiul de funcționare a comutatoarelor de tip РПН;
Lăcătuș-electrician își desfășoară activitățile sale pe baza planurilor anuale și lunare a serviciul substații;

Cerințe fată de candidați:

Studii medii tehnice și/sau superioare în domeniul energetic;
Experiență de muncă în domeniul energetic – 3 ani;
Cunoștințe operare PC (programe de redactare de texte, calcul tabelar, poștă electronică) ;
Cunoașterea limbilor: româna (nivel avansat), rusă (nivel mediu);
Capacitatea de a analiza, asimila, prelucra și optimiza informații;

Ce îți oferim:

Angajare oficială în câmpul muncii;
Salariu competitiv;
O experiență unică de învățare și de dezvoltare profesională;
Acces la rețeaua corporativă de telefonie mobilă a companiei;
Program de lucru full-time: 8 ore pe zi, luni – vineri, 8:00 – 17:00;
Pachet social complet din prima zi de angajare;
Oportunități de creștere profesională.

Informații generale:
Pentru a aplica pe acest post, dacă considerați că îndepliniți toate cerințele menționate mai sus, vă rugăm să trimiteți CV-ul actualizat (format European/Europass, completat în limba română care prezintă concret evoluția carierei profesionale, performanțele în activitate, precum și datele personale) specificând denumirea postului pentru care candidați, la Direcția Resurse Umane prin email (la adresa: personal@moldelectrica.md). Telefon: 022 253-457
E-mail: personal@moldelectrica.md
Site: https://www.moldelectrica.md
Atașeaza CV-ul Creaza CV
Atașeaza CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide

CV-ul a fost expediat!

Închide
Intră in cont prin