IT team-leader, salariu net de la 20.000 lei (Organizație de creditare nebancară)

Forza Credit №10073508, 21.04.2021
Oras: Chisinau
Studii: Superioare
Experienta de munca: Orice
Salariu: De la 20000 MDL
Grafic de munca: Гибкий график работы
10073508, 21.04.2021
"Forza" si "Kreddy" sunt parte a Digital Finance International (DFI)

DFI a fost înființat în 2015 și continuă să crească simțitor pe piețele sale primare din Europa, APAC și CSI. Compania folosește cele mai noi și mai avansate soluții tehnice, inclusiv tehnologiile Smart Data, pentru a oferi clienților din întreaga lume produse de credit pentru consumatori de clasă mondială.
Un obiectiv principal al DFI este dezvoltarea continuă a capacităților tehnologice care îi permit să automatizeze procesele de aprobare și furnizare a serviciilor, permițând în continuare companiei să se adapteze rapid la fiecare nouă piață.
În calitate de creditor responsabil, DFI încearcă să construiască relații pe termen lung cu clienții, ajutându-i nu numai cu nevoile lor financiare de astăzi, ci și sprijinindu-i să construiască un viitor financiar solid pentru mâine.
Platforma IT sofisticată și integrată a DFI permite, de asemenea, companiei să acopere în mod eficient toate etapele ciclului de viață al clienților, de la achiziționarea clienților și scorul creditelor, până la deservirea automată a clienților și reconcilierea conturilor în restanță.
A face parte din grupul de companii Finstar oferă accesul DFI la o bogată expertiză și cunoștințe din industrie, dezvoltând în același timp propriile operațiuni cuprinzătoare de cercetare și dezvoltare.

RESPONSABILITĂȚI:
· Conducerea proiectele ce țin de strategie și arhitectura IT.
· Candidatul câștigător își va folosi înțelegerea obiectivelor și necesităților de afaceri pentru a prioritiza și alinia eforturile echipelor IT interne și externe;
· Joacă un rol central în colectarea, pregătirea, documentarea și comunicarea cerințelor IT și de business;
· Planifică și prioritizează sarcinile restante și asigură calitatea în timpul implementării;
· Efectuează sau coordonează monitorizarea aplicațiilor, serverelor și proceselor automatizate;
ABILITĂȚI:
· Experiență în construirea și întreținerea sistemelor IT;
· Familiarizat cu tehnologiile legate de web (aplicații web, servicii web, arhitecturi orientate spre servicii) și de protocoale legate de rețea / web;
· Abilități de rezolvare a problemelor și abilitatea de a lucra sub presiune;
· Cunoștințe tehnice / experiență a diferitelor tipuri de baze de date și sisteme de operare;
· Studierea, proiectarea și execuția documentației de proiect;
· Instalarea, configurarea și testarea soluțiilor IT;
· Menținerea și remedierea incidentelor și a cazurilor de solicitare a serviciilor;
· Monitorizați aplicațiile și procesele automatizate;
· Analizați, rezolvați și coordonați problemele tehnice pentru toate problemele / incidentele;
· Executați sarcini în producție urmând executarea instrucțiunilor;
· Gestionarea și escaladarea problemelor în conformitate cu procedurile adecvate;
· Depanați, rezolvați și documentați rezoluțiile pentru biletele de incidente;
· Efectuați monitorizarea pro activă a serverelor / soluțiilor.

CALIFICĂRI:
Persoana potrivită cu abilitatea și dorința de a produce rezultate excelente într-o organizație cu creștere rapidă este cea mai importantă pentru noi. Cu toate acestea, un candidat de succes va avea probabil o mare parte din următorul background:
· Diplomă de licență în IT sau Certificări SCRUM în locul diplomei.
· Abilități analitice puternice pentru a gândi prin scenarii complexe și a crea simplitate din complexitate
· Abilități de comunicare conștiente de public, care vă permit să purtați discuții tehnice cu echipa IT internă, cu furnizorii externalizări și cu partenerii
· Cunoaștere bună a arhitecturii și protocoalelor de rețea;
· Cunoaștere bună a produselor familiei Windows: servere, servicii, arhitectură;
· Cunoașterea limbii române (engleză, constituie un avantaj).

OFERIM:
· O activitate interesantă si atrăgătoare într-un mediu de dezvoltare internațional.
· Salariu atractiv în dependență de experiența și expertiza acumulată;
· Oportunitatea dezvoltării unei cariere într-o echipă de profesioniști;
· Posibilitate de creștere profesională;
· Telefonie mobilă corporativă
· Pachetul social deplin.

Persoanele interesate să candideze pentru acest post sunt invitate să transmită CV-ul prin e-mail: hr@forza.md , cu indicarea poziției pentru care aplică.

Doar candidații selectați vor fi contactați.
Devino membru a unei echipe de succes! E-mail pentru CV: hr@forza.md
E-mail: hr@forza.md
Inapoi Inainte
Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin