Facebook ads specialist

Mari Media Agency
Oraș: Chișinău
Studii: Orice
Experiența de munca: Orice
Salariu: 10000 MDL
Program de muncă: Full-time (8 ore)
Locul de muncă: În locația angajatorului
Căutăm omul care genereaza lead-uri, conversații, comentarii, vizualizări și brand awareness pe facebook și instagram. Căutăm pe cel care știe Business managerul Meta “cu ochii închiși” și înțelege logica algoritmilor din rețele și îi place să promoveze reclame și să colecteze rezultate în “excell” și CRM.

Abilități Profesionale:

- Experiență 1-3 ani + Portofoliu de case-uri cu campanii de succes și eșecuri (ele de fapt ne formează mai mult ca și experți).
- O bună cunoaștere a instrumentului Business Manager Meta - certificarea Meta ar fi un indicator strong, dar nu este deocamdată obligatoriu.
- Cunoaște bine cum funcționează algoritmii Rețelelor de socializare.
- Time management - își organizează bine timpul de lucru
- Investește în dezvoltarea proprie - citește cărți de specialitate și artistice, frecventează cursuri, training-uri și workshop-uri de specialitate, urmărește experți influenți din zona noastră de interes.
- Studii în marketing, economie sau comunicare ar fi un bun plus, dar nu obligatoriu.

Abilitați Personale:

- Bun comunicator - știe să-și exprime coerent, fluent și asertiv gândurile, opiniile, concluziile, argumentele și emoțiile. Om deschis, direct, comunică problemele și lucrurile dificile din procesul de lucru, știe să fie transparent și corect cu colegii și clienții.
- Flexibil la schimbări, procese și modificări de planuri. Dar în același timp să fie și responsabil cu planurile de conținut, strategii de marketing.
- Să aibă randament și autodisciplină.
- Intelligent, educat și chiar înțelept. Aceste aspecte se vor simți în felul cum abordează lucrurile.
- Creativ! În marketing e despre creativitate și statistică.
- Rezistent la stres, pentru că avem poate cea mai stresantă specialitate, că e lucru cu oamenii și pentru oameni.

Responsabilități:

- Administrarea consecventă a campaniilor de promovare a conturilor de business pe care agenția le gestionează.
- Setarea campaniilor de promovare conform cu strategiile setate de către echipă.
- Elaborarea rapoartelor lunare cu analiză și sugestii, concluzii.
- Prezentare și implicare în ședințele echipei de marketing.
- Studierea în profunzime a proiectelor, produselor pe care le promovează pentru o bună înțelegere a calității prestate.
- Colaborare cu echipa în vederea coordonării task-urilor și a obiectivelor propuse în proiect.
- Supunere ierarhică față de Project Manager.

Remunerare - KPI

Postul se remunerează cu salariu fix între 10000 și 15000 lei. Plus bonusuri de performanță și retenție la postul de muncă.

Obiective:
O continuă evoluție profesională pentru a livra rezultate palpabile în afacerile pe care le promovăm.
Telefon:
078977000
Persoana de contact:
Marianna Melnic
Site:
Atașeaza CV-ul Creaza CV
Atașeaza CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide

CV-ul a fost expediat!

Închide