Electrician echipamente electrice şi energetice

Sebn.md №9487947, 16.09.2020
Oras: Orhei
Studii: Superioare
Experienta de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Negociabil
Grafic de munca: Full-time
9487947, 16.09.2020
Atribuții de bază:
1. Efectuează întreținerea instalațiilor electrice în stare bună de funcționare.
2. Asigură efectuarea inspecţiilor periodice (lunare) asupra instalaţiilor electrice.
3. Asigură efectuarea calitativă și la timp a lucrărilor de mentenanță, de reparații planificate, a măsurărilor și încercărilor profilactice, modernizării și reconstrucției instalațiilor și echipamentelor electrice; efectuarea lucrărilor de natură electrică privind reparaţii curente ale instalațiilor.
4. Efectuează intervenții de urgență la sistemele tehnice de natură electrică.
5. Implementează măsuri de prevenire a electrocutărilor la executarea lucrărilor cu risc de natură electrică și/sau deteriorării echipamentului electric.
6. Respectă Reglementarea tehnică NRS 35-03-73:2006 "Reguli de construire şi exploatare inofensivă a instalaţiilor de ridicat (turlelor)" şi efectuează lucrări specifice cu grad sporit al riscului (lucrări la înalţime, lucrări cu utilizarea utilajelor şi tehnicii specializate).
7. Asigură evidența și analiza deranjamentelor, accidentelor de muncă și întreprinderea măsurilor de înlăturare a cauzelor producerii lor la funcționarea instalațiilor electrice.
Cerințe:
- Studii medii de specialitate.
- Minim 1 an experienţă în domeniu.
- Cunoaşterea normelor de amenajare şi de exploatare a instalaţiilor electrice, cunoştinţe temeinice în realizarea şi interpretarea schemelor electrice, să cunoască echipamentul, utilajele şi materialele necesare profesiei.
-Trebuie să posede cunoştinţe de bază referitor la furnizorii locali de servicii şi materiale necesare.
- Certificări în domeniul electrosecuritaţii cu deţinerea grupei de electrosecuritate 4 pentru instalaţii electrice cu tensiunea mai mare de 1000V, certificări în domeniu exploatarii instalaţiilor electrice.
- Responsabilitate, corectitudine, capacitate de planificare şi control a activităţilor îndeplinite, lucru în echipă.
- Domiciliu in apropierea SEBN Orhei (avantaj) E-mail: angajare@sebn.com
Telefon: 0235 80 777; 062163777.
Adresa: mun. Orhei, str. Unirii 57/2
Telefon: 0235 80 777, 062163777, 068555624
Inapoi Inainte
Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin