Area sales manager

Gravena Sanipro
Oraș: Chișinău
Studii: Universitate
Experiența de munca: De la 1 an
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Locul de muncă: În locația angajatorului
Descrierea funcției :
Căutăm Sales Manager care să ne ajute să oferim o experiență remarcabilă clienților Gravena și să îmbunătățim performanța în vânzări .

Despre noi:

-Oferim soluții moderne și inovative pentru camerele de baie prin comercializarea obiectelor sanitare.
-Creștem foarte rapid și activ, din acest motiv căutăm un Area Sales Manager dedicat în echipa noastră, care să se integreze rapid și eficient la locul de muncă.

Descrierea jobului:

-Să procesezi fluxul de intrare a clienților B2B
-Să realizezi acțiuni de creștere și menținere a bazei de date cu potențiali clienți;
-Să construiești relații cu clienții de lungă durată;
-Să faci constant follow-up către clienții indeciși;
-Să conduci clientul către închiderea tranzacției;
-Să completezi în fiecare zi raportul de vânzări și raportul de activitate;
-Să participi în fiecare săptămână la întâlnirea de management;
-Să îndeplinești Planul de Vânzări stabilit de Supervizor;
-Să raportezi către Supervizor informații despre stadiul activităților programate, activitățile în curs de desfășurare, situațiile noi create etc.

Oferim :

-Un salariu motivant
-Sistem de motivație bazat pe Salariu fix + KPI + bonusuri
-Program de lucru:
luni-vineri de la 8.30 la 18.00 cu pauză de prânz,
simbata 8.30-15.00
diminica zi libera
-Locația Str. Uzinelor 11
-Punem la dispoziție un sistem de instruire, alături de un mentor avansat.
-Concediu de odihnă și concediu medical;

Vei fi privilegiat, în cazul în care:
-Ai lucrat în domeniu vânzărilor B2B/B2C într-o funcție care presupune comunicare cu clienții;
-Ești familiarizat și ai lucrat într-un CRM sistem și știi ce înseamnă follow-up în vânzări;
-Ai comunicat P2P cu clienții zilnic;
-Ai cunoștințe al asortimentului de obiecte si articole sanitare
Ești motivat și orientat către realizarea obiectivelor și îndeplinirea targetului;
-Ai abilități excelente de comunicare, prezentare și relaționare cu clienții și colegii;
-Ai cunoștințe de MS Office,Excel,1C.
-Permis de conducere

Și în final, dacă citind cu atenție acest anunț, ați realizat că acesta este jobul la care visați de mult timp, așteptăm CV dvs la adresa de email petru.corman@gravena.md
cu tema email „Vreau să lucrez la Gravena în calitate de Sales Manager”
Așa vom înțelege că sunteți cu adevărat o persoană atentă și responsabilă.
Telefon:
068083339, 022-203333
Persoana de contact:
Petru Corman
Site:
www.gravena.com
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide