Administrator de sistem Secţia Retea și Echipamente Departamentul Tehnologii Informationale

Mobiasbanca – OTP Group S.A. №9951125, 25.02.2021
Oras: Chisinau
Studii: Superioare
Experienta de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Negociabil
Grafic de munca: Full-time
9951125, 25.02.2021
Misiune post: Asigurarea funcţionării în continuu a sistemelor informaționale.
Beneficiile pe care le oferim:
⦁ Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
⦁ Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
⦁ Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
⦁ Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
⦁ Salariu fix + alte avantaje financiare;
⦁ Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30 - 17:30).
Responsabilităţi principale:
⦁ Configurarea, testarea şi suportul echipamentelor LAN/WAN şi a serviciilor aferente;
⦁ Consultarea administratorilor de sisteme informatice asupra problemelor apărute;
⦁ Controlul fluxului de date bancare prin intermediul reţelei (divizarea priorităților pe fluxuri de date, validarea fluxurilor noi, etc.);
⦁ Contribuirea la instalarea sistemelor internet, email şi a altor servere de aplicaţii în producţie;
⦁ Reînnoirea sistemelor de operare, instalarea de echipamente noi, crearea modificărilor de configuraţie de zi cu zi.
Experienţa profesională:
⦁ Studii superioare şi experienţă în domeniul IT de minimum 2 ani;
⦁ Cunoaşterea sistemelor operaţionale server Windows, Linux;
⦁ Cunoaşterea sistemelor MS - Active Directory, Exchange, WSUS;
⦁ Cunoaşterea sistemelor backup - Tape Library;
⦁ Cunoaşterea sistemelor de virtualizare - VM Ware;
⦁ Experienţa în domeniul bancar de minimum 1 an va constitui un avantaj;
⦁ Cunoștințe tehnice în domeniul Tehnologiilor Informaționale.
Profilul candidatului:
⦁ Abilităţi de lucru în echipă şi individual;
⦁ Abilităţi de comunicare, informare şi prezentare;
⦁ Spirit de iniţiativă şi responsabilitate;
⦁ Cunoaşterea limbilor română, engleză.
Aplică CV-ul și scrisoarea de intenţie la adresa electronică: recrutare@mobiasbanca.md
Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461 E-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md
Telefon: 022 812 461
Inapoi Inainte
Ataseaza CV-ul Creaza CV
Ataseaza CV-ul

Indicati Nume si Prenume

Creaza cel mai bun CV din Moldova!

Completeaza CV-ul pe Rabota.md
si trimite-l in orice companie cu un singur click!

Iti va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intra pe site

Creaza CV

Trimite CV-ul

Alegeti jobul

Inchide

CV-ul a fost expediat!

Inchide
Intra in cont prin