SC “ECOLUX” SRL anunta concurs pentru suplinirea postului de:

Vînzător consultant (Bălți)

Atribuțiile de serviciu:
1. Informează clienții cu privire la noile produse;
2. Identifică noi clienţi;
3. Întocmește și prezintă oferte comerciale;
4. Comercializează produse clienţilor;
5. Pregăteşte mărfurile pentru expedierea către client;
6. Recepţionează mărfurile conform facturilor şi sesizează în scris neregulile constatate;
7. Cunoaşte lista produselor aflate în vînzare, parametrii tehnici și de funcționare, asigurînd asfel informarea calificată a clientului;
8. Operațiuni de manipulare cu marfa;
9. Aranjează produsele pe rafturi;
10. Marchează cu preţuri produsele din magazin, conform catalogului;
11. Verifică periodic stocurile aflate în gestiunea sa;

Responsabilități și împuterniciri:
1. Realizează propuneri pentru strategii de vînzare;
2. Mobilizează resursele necesare în vederea sporirii vînzărilor;
3. Dezvoltarea și completarea listei de prețuri;
4. Înaintarea de concepte și oferte către clienți;
5. Asigură informarea superiorului privind necesitatea completării stocurilor de marfă;
6. Asigură buna funcționare a punctului comercial aflat în gestiunea sa;
7. Participă activ la inventarieri;
8. Asigură și răspunde de eliberarea bonurilor fiscale;
9. Menține o atmosferă deschisă, disciplinată și a entuziasmului în relațiile cu colegii și clienții.

Cerinţele funcţiei faţă de candidat:
- Studii: superioare complete
Experienţă profesională: experiență similară minim 1 an.

Abilităţi
1. de utilizare a computerului (Word, Excel, programe specifice de calcul în domeniul frigotehnic);
2. de a conduce mijloace de transport (permis de conducere categoria B).

Compania ofera:
- Lucru intr-un colectiv tinar, dinamic si profesionist;
- Pachet social, salariu stabil, achitat la timp;
- Posibilitatea de a avansa pe plan profesional

Persoanele interesate sunt invitate sa expedieze CV-ul pe adresa de e-mail: director@ecolux.md

Doar persoanele selectate vor fi contactate.

E-mail: director@ecolux.md

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

отправить cv
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть

Закрыть