Compania ”Viorica-Cosmetic” SA, cunoscută în Republica Moldova și peste hotarele ei ca fiind un producător de produse cosmetice și de parfumerie de înaltă calitate pe bază de ingrediente naturale,

angajează:

Manager export

Compania “Viorica Cosmetic”, este una dintre cele mai recunoscute branduri moldovenesti de parfumerie si cosmetica naturala atât in Republica Moldova cât și peste hotarele ei.
Suntem in cautarea de manager export.

Candidatul potrivit pentru a ocupa acest post trebuie să corespunda urmatoarelor cerinte:
- Studii superioare (avantaj studii în domeniul economic);
- experiență într-un domeniu similar/vânzări reprezintă un avantaj;
- Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
- Experienta de operare a PC (Excel, Word, Power Point, Outlook, s.a.);
- Capacitatea de planificare și organizare a procesului de lucru;
- Abilități de negociere;
- Spirit întreprinzător, viziune strategică, gîndire sistemică;
- Rezistență la stres, abilități de muncă în echipă;
- Disponibilitate pentru deplasări în interes de serviciu în străinătate.

Responsabilitati:
- Căutarea de potențiali clienți în țările CSI și în Occident;
Analiza marketing a piețelor țintă;
- Negocierea vînzării produselor cosmetice și de parfumerie ale companiei;
- Punerea de acord a clauzelor contractelor de vînzare-cumpărare;
- Controlul respectării de către contractanți a condițiilor de plată prevăzute în contracte;
- Participarea la întocmirea documentelor vamale pentru produsele livrate la export;
Întocmirea planurilor de marketing anuale cu potențialii clienți;
- Implicarea activă în sporirea volumului exporturilor pe piețele din străinătate;

Oferta societății noastre:
- Desfășurarea activității în cadrul unei companii mari, stabile, ce se dezvoltă dinamic;
- Angajare oficiala;
- Pachet social deplin;
- Nivelul de salarizare se va stabili în urma interviului.

Daca sunteți interesați de oferta noastră și corespundeți profilului pe care îl cautam, așteptam CV-ul (cu poza) pe e-mail, indicați postul la care pretindeti in tema scrisorii.
Doar candidații selectați, vor fi sunați in vederea unui interviu.

E-mail: hr@viorica.md
Telefon: 022509406

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

отправить cv
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть

Закрыть