Manager export

Colectivul companiei SRL Maestro-Nut selecteaza noi membri pentru extinderea echipei.
Cautam acei candidati care, printr-o atitudine pozitiva, dinamica, deschisa si exigenta fata de propria prestatie, pot deveni colegi si prieteni de nadejde, si prin munca prestata vor contribui efectiv la dezvoltarea durabila a firmei.
Compania “MAESTRO-NUT” S.R.L. anunta vacanta pozitia de:

Pregatirea si experienta:

  • Studii superioare economice, management, marketing, relatii internationale, transport; specializarea Comert Exterior constituie un avantaj.
  • Experienta in domeniu cel putin 2 ani.

Cunostinte necesare:

  • Cunostinte solide de comert international
  • Cunostinte bune de operare PC (MS Office)
  • Cunostinte operatiuni export si vamale
  • Cunostinte bune de limba engleza (vorbit, scris, citit)
  • Cunostinte primare de operatiuni si documente financiar-contabile

Aptitudini si derinderi necesare:

  • Aptitudine generala de invatare
  • Aptitudini de comunicare si de negociere

Cerinte de exercitare:

  • Inteligenta de nivel superior
  • Atentie concentrata
  • Spirit organizatoric
  • Echilibru emotional
  • Capacitatea de a evalua si a lua decizii prompte
  • Capacitatea de a lucra cu oamenii
  • Rezistenta la stress

Responsabilitati si sarcini:

  • Asigura relatia cu furnizorii externi in probleme de export
  • Asigura relatia directa in probleme de export
  • Analizeaza si asigura implementarea procedurilor de lucru
  • Asigura analiza indicatorilor activitatii de export
  • Reprezinta firma in relatia cu furnizorii externi in probleme de export
  • Raporteaza rezultate ale activitatii de export
  • Asigura desfasurarea activitatii de export in conformitate cu legislatia de specialitate

Conditii:

  • Salariu stabil* atractiv de la 15000 lei
  • Posibilitatea de dezvoltare si crestere in cariera
  • Colectiv tinar si prietenos
  • Masa gratuita
  • Locul de muncă str. Bucovina 1/9, sec. Ciocana

Persoanele cointeresate pot expedia CV-ul la adresa: hr@maestro-nut.com, indicând pozitia pentru care aplică / sau sa ne contactati 079922333.

E-mail: hr@maestro-nut.com
Telefon: 079922333

Alte anunțuri publicate de această companie