Angajam:

Manager proiecte Web

Compania oferă:

  • Salariu stabil și motivant;
  • Posibilitate de creștere și dezvoltare profesională;
  • Colectiv tînăr și prietenos;

Cerințe:

Experiență în dezvoltarea site-urilor responsive folosind tehnologii moderne avansate

  • Cunoașterea avansată  HTML5 & CSS3;
  • Cunoștințe de baza în PHP5;
  • Cunoașterea și folosire la nivel mediu a limbajului JavaScript și librariile acestuia: Jquery / Chart.js / D3.js / fullpageSlide.js și altele;
  • Cunoștințe avansate a unui sau mai multe frameworkuri pentru dezvoltare responsive : Bootstrap 3 / Materialize / Foundation 5;
  • Aplicarea principiului : “Mobile first”;
  • Capacități în scrierea codului curat (Clean Code) și bine structurat;
  • Experiență în reviewing/debugging code;

și

  • Nivel bun de cunoaștere: PHP5 / MySQL;
  • Capacitatea de a înțelege rapid și bine, codul scris de altcineva;
  • Abilitatea de a scrie cod la nivel înalt, calitativ și ușor de citit;
  • Este necesară o experiență anterioară în crearea modulelor MVC;
  • Nivel avansat de posedare a limbilor Romană și Rusă;

Personalitate:

  • Pasionat de programare;
  • Orientat/ă spre rezultat și calitate, nu pe proces;
  • Interesat de sarcini noi și provocari;
  • Studiezi și ești la curent cu tot ce e nou în domeniu;

Responsabilități:

  • Proiectarea și dezvoltarea proiectelor client-side;
  • Optimizarea performanței interfeței clientului;
  • Modificarea, optimizarea, rescrierea codului vechi;
  • Corectarea erorilor contante in cod.

Persoanele cointeresate pot transmite CV la adresa de e-mail: rabota@darwin.md    cu specificarea funtiei solicitate.
 De ce Darwin: https://www.facebook.com/DarwinMoldova/videos/701434040028430/

Obligatoriu prezenta unui portofoliu

Doar candidatii selectați vor fi invitați la interviu.

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

отправить cv
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть

Закрыть