Contabil şef

Întreprinderea Municipală ,,Servicii Comunal-Locative” Orhei
Oraș: Orhei
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Întreprinderea Municipală ,,Servicii Comunal-Locative” Orhei anunță vacantă funcția de Contabil şef.

Oferim:
Program de muncă : 5 zile în saptămână, de la 8:00 până la 17:00
Pachet salarial motivant
Pachet social complet
Locația: mun.Orhei, str. Renașterii Naționale, 18

Responsabilităţi:
• Organizarea şi controlul activităţii contabile în întreprindere;
• Asigurarea respectării legislaţiei, asigurarea întocmirii în timp a tuturor activităţilor şi rapoartelor contabile;
• Cunoaşterea profundă a legislaţiei fiscale şi SNC (standardelor naţionale de contabilitate);
• Întocmirea şi prezentarea rapoartelor financiare şi declaraţiilor fiscale
• Controlul asupra evidenţei întregului patrimoniu a întreprinderii;
• Întocmirea şi prezentarea dărilor de seamă fiscale, statistice ş.a. ;
• Stabilirea şi delegarea sarcinilor pentru persoanele aflate în subordinea sa (8 persoane);
• Responsabil pentru corectitudinea reflectării operaţiilor economice în conturi, pregătirea şi prezentarea dărilor de seamă, calcularea impozitelor şi taxelor, etc.

Cerinţe faţă de candidat:
Studii superioare in domeniu;
Cunoaşterea legislaţiei în domeniu;
Cunoaşterea programului contabil 1C, Excel.
Studii de specialitate, experienţă în domeniu min. 5 ani;
Cunoaşterea limbilor română şi rusă

Personele interesate ne pot trimite CV-ul la adresa de e-mail: scl-anticamera@mail.ru
Tel: (0235)20901
Telefon:
0235-20901
Persoana de contact:
Mudrea Olesea
Site:
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide