Analist financiar junior

Prime Capital
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Pina la 2 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Compania financiară cu capital strain Prime Capital, specializata in oferirea împrumuturilor ipotecare şi pentru business, anunta concurs pentru suplinirea postului vacant de Analist Financiar Junior.

Cerinţe faţă de candidat:

• Studii superioare in domeniul economic-financiar;
• Experienta 1-3 ani experienta in economic-financiar;
• Operare PC (in special MS Excel – nivel avansat);
• Cunoasterea soft-urilor contabile (1C-avantaj);
• Cunoaşterea limbii engleze la nivel scris si comunicare;
• Capacitate de analiza si sinteza: gandire logica, spirit analitic;
• Atentie la detalii;
• Abilitati de planificare, coordonare, multitasking;
• Capacitatea de a integra mari volume de informatii in conditii de presiune a timpului;
• Capacitatea de lucru in echipa.

Responsabilităţi generale:

• Elaborarea si intocmirea rapoartelor financiare (uzuale si adhoc) pentru managementul companiei;
• Realizarea si interpretarea rapoartelor de analiză;
• Elaborarea si intocmirea rapoartelor pentru partenerii companiei;
• Suport si participare activa la elaborarea situatiilor financiare previzionate ale companiei;
• Urmarirea rezultatelor reale, comparativ cu cele estimate, tragerea concluziilor.

Beneficii:

• Lucrul intr-o companie in plina ascensiune;
• Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
• Pachet salarial competitiv corelat cu performanta profesionala

Persoanele interesate sunt invitate sa expedieze CV-ul la adresa de e-mail: hr@primecapital.md

In tema scrisorii mentionati in mod obligatoriu denumirea postului pentru care candidati. Vor fi contactate pentru interviu doar persoanele care au trecut etapa de selectie a CV-urilor. Toate aplicatiile vor fi gestionate cu maxima confidentialitate.
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide