Instructor-formator de arte

Centrul de Caritate pentru Refugiaţi
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Grafic de munca redus
RESPONSABILITĂŢI DE BAZĂ:
• să organizeze activităţi extra-curriculare pentru copii şi părinţii lor;
• să fie resposabilă pentru realizarea eficientă a activităţilor Centrului de Caritate pentru Refugiaţi (CCR) (desenul, pictura, ceramica, handicrafts etc.);
• să conducă cercul "Handicrafts" atît în oficiul CCR cît şi în Centrul de Acomodare pentru solicitanţi de azil (TAC);
• să încurajeze participarea copiilor şi părinţilor lor;
• să fie responsabilă pentru decorarea sălii de festivităţi cu diferite ocazii (şedinţe, expoziţii, sarbători etc);
• să fie responsabilă pentru procurarea materialelor necesare la locul său de muncă, pentru expoziţii si activităţi extra-curriculare.

ALTE DREPTURI/RESPONSABILITATI:
• să respecte reglementările din statutul CCR şi alte norme de disciplina internă, ca disciplina muncii, regulile muncii şi protecţiei sanitară, normele de securitate anti-incendiare etc.;
• să supravegheze cu atenţie exploatarea echipamentelor tehnice, mobilier şi alte bunuri materiale ale CCR, evitînd deteriorarea lor;
• să efectueze alte drepturi şi responsabilităţi legate de asistenţa beneficiarilor ai CCR.

CALIFICĂRI:

Cunoştinte şi abilităţi
• aptitudini organizatorice în ceea ce priveşte activitătilor socio-culturale şi artistice;
• aptitudini interpersonale bune;
• capacitatea de a lucra în mod eficient şi précis atît individual cît şi în grup/echipă;

Educaţie şi formare profesională:
Studii superioare în domeniul dat (Arte plastice şi decorative, studii socio-umane)

Experienţă:
Cel puţin doi ani de experienţă în pictură, ceramică, decorarea şi handicrafts.

Competenţe lingvistice:
Cunoaşterea la nivel avansat a limbilor română şi rusă, engleză ( B1) cunoaşterea altor limbi străine va constitui un avantaj.

Programul de lucru: 4 ore/ zi (flexibil);

CERINŢE DE APLICARE:
Data limită pentru depunerea dosarului - 28 martie 2017, ora 17:00.
CV și scrisoarea de motivare, în limba română, vor fi depuse la adresa electronică charitycentre4refugees@gmail.com cu indicare subiectul mesajului ”Concurs – Instructor-formator de arte”.

Doar persoanele preselectate vor fi invitate la interviu.
Persoana de contact:
Ina Bedros
Site:
www.ccr.md
Fax:
022-21 25 76
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide