Dezvoltator abap (sap)

HR-Consulting (www.search4staff.com)
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Orice
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Compania HR-Consulting (www.search4staff.com), la solicitarea clientului său, este în căutarea candidaților pentru postul vacant de:

Dezvoltator ABAP (SAP)

Compania:
Furnizor de servicii de consultanţă B2B

Responsabilități:
- Îmbunătățirea și dezvoltarea aplicațiilor SAP cu scopul de a optimiza activitatea clientului;
- Asigurarea unei mentenanțe progresive și corective în SAP;
- Asigurarea rolului de consultant pentru utilizatorii SAP;
- Asigurarea bunei funcționări a aplicațiilor dezvoltate;
- Realizarea de aplicații specifice, dacă este cazul, în funcție de necesități și de așteptările utilizatorilor SAP;
- Adaptarea și gestionarea proiectelor clientului pentru funcția SAP - punerea în aplicare a tuturor cerințelor funcționale și fluxului de afaceri;
- Studiul și analiza IT conform nevoilor utilizatorilor de servicii.

Cerințe:
- Cunoașterea SAP-Retail, Logistica-Flow și a fluxurilor financiare;
- Cunoștinte ABAP și SQL , SmartForms, SAP Script;
- Cunoașterea funcțională a unora din următoarele module SAP: MM, FI, CO, SD;
- Capacitatea de a colecta și pune în practică cerințele utilizatorilor;
- Cunoștințe/experiență scriere cod;
- Disponibilitate pentru training cu durata între 3-6 luni în Franța;
- Cunoștințe minime de limba franceză - avantaj;
- Cunoștințe minime de limba engleză - conversațional;
- Abilitatea de a se adapta, pasiunea pentru muncă și o motivație puternică.

Beneficiile poziției:
- Formare la nivelul companiei și la nivel internaţional;
- Oportunități reale de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
- Pachet salarial și mediu de lucru atractive.

Candidații interesați sunt rugați să transmită CV-ul la următoarea adresă de e-mail: kk40@search4staff.com, cu indicarea codului postului vacant: ABAP
Mai multe detalii puteți afla la nr. de tel: +373 22 87 65 57 sau +373 60 102 909
Site:
Fax:
022-876557
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide