Specialist relatii publice

ODIMM
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: De la 2 pina la 5 ani
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Full-time
Atributii si responsabilitati:
• Elaborarea și implementarea strategiei de comunicare agreată cu managementul organizației și măsurarea eficientei activitatii de PR
• Elaborarea comunicatelor de presa, prezentărilor ale organizației, articolelor în mass-media, website, newsletter, brosuri etc.
• Actualizarea paginii web al organizației, busines portalului și a altor mijloace de informare utilizate
• Selectarea de materiale scrise, video, foto, audio pentru organizație
• Cereara și dezvoltarea de parteneriate cu reprezentanții relevanți din mass-media
• Diseminarea de informatii către instituții guvernamentale, parteneri, donator, jurnaliști și alte categorii de public ce fac parte din sfera de interes a organizației
• Organizarea si participarea la evenimente în beneficiul organizatiei
• Mediatizarea permanenta a activităților organizației prin toate sursele relevante mass- media.

Abilități:
• Aptitudini excelente de comunicare, scriere și redactare;
• Atitudine pozitivă, flexibilitate;
• Capacitatea de a genera idei noi și găsi soluții inovative;
• Atenție distributivă, capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan;
• Spirit de echipa și orientare catre rezultate;
• Oferirea informaţiilor corecte într-o manieră profesionistă

Cerințele:
• Studii superioare facultatea de jurnalistică, specilizarea jurnalism sau comunicare și relații publice .
• Cursuri sau studii adiționale în domeniul economic, vor constitui un avantaj
• Experiență în domeniul dat de minim 2 ani
• Utilizarea limbilor română, rusă şi engleză, scris şi vorbit, la un nivel înalt
• Integritate, perseverență, atitudine principială și corectă în relațiile cu oamenii
• Rezistenţă la stres şi respectarea termenelor limită
• Viziune şi capacitate de a gândi strategic
• Gândire analitică, aptitudini organizatorice, corectitudine, maturitate, stabilitate psihologică şi abilitate de a comunica
• Utilizarea computerului și diferitor programe la nivel profesionist (Word, Power Point, Excel, monitorizare și analiză media etc.); aparatură foto, video și audio.

Candidaţii interesaţi sunt invitaţi să transmita CV-urile și scrisoarea de intentii la adresa de e-mail: office@odimm.md.
Numai candidaţii selectaţi vor fi invitaţi la interviu.
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide