Lector presă în italiana

GPG Consulting SRL
Oraș: Chișinău
Studii: Superioare
Experiența de munca: Se accepta fara experienta
Salariu: Nespecificat
Program de muncă: Grafic de munca redus
Descrierea postului:
Împreună cu echipa de analiză şi monitorizare mass-media, în cadrul companiei GPG Consulting (Republica Moldova), veţi monitoriza un şir de articole din presa internaţională cu scopul de a identifica felul în care sunt mediatizaţi clienţii companiei.

Principalele sarcini:
- Lectura articolelor de presă pe orice fel de suport
- Selectarea şi validarea extraselor de presă pentru clienţi
- Recitirea şi verificarea suplimentară a pasajelor eventual omise de softul specializat
- Îmbunătăţirea continuă a calităţii analizelor efectuate

Profilul candidatului:
- Studii Universitare (Licenţă finisată)
- Nivel înalt de cunoştinţe generale şi o bună cunoaştere a culturii şi actualităţii cotidiene în portugheză (ştiri, personalităţi culturale şi politice, geografie etc)
- Nivel înalt de cunoaştere a limbii portugheze (B2-C1-C2)
- Respectarea dead-line-urilor şi o productivitate înaltă
- Spirit de analiză a informaţiei în contextul cerinţelor specifice înaintate de client
- Lucru în echipă
- Posibilitatea de a lucra într-un orar decalat
- Rigoare înaltă şi metodologie.

Candidaţii selectaţi vor beneficia de training specializat.

Dacă doriţi să faceţi parte din echipa noastră, expediaţi CV-ul dvs. (în limba italiana sau engleză), pe adresa electronică gpg_consulting@yahoo.it
Persoana de contact:
GPG Consulting
Site:
Fax:
022-517831
Atașează CV-ul Crează CV
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Crează cel mai bun CV din Moldova!

Completează CV-ul pe Rabota.md
și trimite-l în orice companie cu un singur click!

Iți va lua 10 minute

Ai deja un CV pe site-ul nostru?
Intră pe site

Crează CV

Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide