Post vacant:

Specialist fraude

OBIECTIVUL POSTULUI SI:
Analiza datelor privind traficul și serviciile de telefonie mobilă prestate de către S.A. „Moldtelecom” în scopul depistării, stopării și prevenirii cazurilor de fraudă și iregularităţi operaţionale în rețeaua de telefonie mobilă a Companiei.

ATRIBUȚII DE FUNCȚIE:

  • Evaluarea riscurilor de fraude;
  • Monitorizare și dezvoltare sisteme de analiză situații de fraudă;
  • Investigarea cazurilor de fraudă și după caz a incidentelor de securitate IT;
  • Elaborare profile și tehnici noi de depistare fraude;
  • Sarcini de audit.

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT:

  • Studii superioare în domeniul IT;
  • Cunoștințe privind gestionarea/lucrul cu bazelor de date;
  • Cunoștințe tehnice și organizaționale în domeniul prestării serviciilor de comunicații;
  • Cunoștințe și abilități tehnice/tehnologice privind arhitectura/infrastructura și funcționalitățile sistemelor și rețelelor de comunicații, protocoale de comunicații;
  • Prezintă un avantaj orice certificări în domeniul de telecomunicații sau programare.

ABILITĂȚI

  • Capacitate buna de comunicare și de analiza și structurare volume mari de informații;
  • Capabilități de rezolvare a problemelor și capacități de gândire critică în medii complexe;
  • Capabilități de organizare și documentare;
  • Nivel ridicat al integrității, responsabilității individuale și empatie;
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat (în special ce ține de înțelegerea documentației tehnice).

Persoanele interesate sunt invitaţi să expedieze CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md, menționând postul pentru care aplică (Specialist fraude). Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu. Informaţii adiţionale la tel. 022 570 731

E-mail: cariera@moldtelecom.md
Telefon: 022 570 731

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

отправить cv
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть

Закрыть