Post vacant:

Specialist securitate informațională

OBIECTIVUL POSTULUI SI:
Asigurarea unui mediu securizat, adecvat pentru implementarea și menținerea securității echipamentelor, sistemelor informaționale și serviciilor de comunicații electronice.

ATRIBUȚII DE FUNCȚIE:

  • Evaluarea riscurilor de securitate IT pentru sistemele proprii ale companiei (baze de date, echipamente de comunicații și IT, aplicații și aplicații web);
  • Monitorizare și dezvoltare sisteme de gestiune a evenimentelor de securitate pe Companie;
  • Investigarea incidentelor de securitate IT; Identificarea problemelor de securitate și înaintarea propunerilor pentru îmbunătățirea securității sistemelor informaționale);
  • Elaborarea politicilor și instrucțiunilor de securitate ale companiei în conformitate cu legislaţia aplicabilă şi standardele de securitate;
  • Sarcini de audit: verificarea implementării politicilor și instrucțiunilor de securitate, controlul înregistrării log-urilor sistemelor IT și de comunicații, verificarea drepturilor utilizatorilor din aplicațiile companiei, etc..

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT:

  • Studii superioare în domeniul IT;
  • Cunoștințe tehnice și organizaționale în domeniul securității informației (SMSI, managementul riscului, incident response, etc.);
  • Cunoștințe și abilități tehnice/tehnologice privind arhitectura/infrastructura și funcționalitățile sistemelor și rețelelor de comunicații, sisteme de operare, protocoale de comunicații, tehnici de protecție/prevenire;
  • Prezintă un avantaj orice certificări, precum: CCNA, CCNA Security sau cunoștințe ale standardelor ISO 27000, ITIL, etc..

ABILITĂȚI

  • Capacitate buna de comunicare și de analiza și structurare volume mari de informații;
  • Capabilități de rezolvare a problemelor și capacități de gândire critică în medii complexe;
  • Capabilități de organizare și documentare;
  • Nivel ridicat al integrității, responsabilității individuale și empatie;
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat (în special ce ține de înțelegerea documentației tehnice).

Persoanele interesate sunt invitaţi să expedieze CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md menționând postul pentru care aplică (Specialist securitate informațională). Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu. Informaţii adiţionale la tel. 570 731

E-mail: cariera@moldtelecom.md
Telefon: 022 570 731

Вперед

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

отправить cv
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть

Закрыть