• este o asociație umanitară și non-profit
• activează în România, Bulgaria și în Republica Moldova din 2004
• își desfășoară activitatea pe tot teritoriul Republicii Moldova
• este avocatul săracilor și orfanilor
• îngrijește zilnic 3000 de beneficiari din familii social vulnerabile, dintre care 500 sunt copii orfani și săraci
• oferă 250 locuri de muncă pentru băștinași

Asistent/-ă social/-ă în cadrul Centrului Multifuncțional Cosăuți din s. Cosăuți, r-nul Soroca

Căutăm Asistent/-ă social/-ă pentru sprijinirea beneficiarilor, în obținerea condițiilor necesare unei vieți decente.

Responsabilități:
• Colaborează cu instituțiile necesare pentru clarificarea situatiei sociale și juridice a beneficiarilor;
• Urmărește îmbunătăţirea relaţiilor beneficiarilor cu celelalte sisteme şi subsisteme de care depinde integrarea sa socială;
• Se implică în procesul de reintegrare a copiilor în familia biologică;
• Elaborează planul de intervenție socială pentru fiecare beneficiar;

Așteptări faţă de candidaţi:
• Studii superioare în domeniul asistenței sociale și experienţă practică în domeniul protecției sociale minim 2 ani;
• Abilități de relaționare cu reprezentanții instituțiilor și ai altor organizații;
• Capacitatea de interacțiune și comunicare cu beneficiarii;
• Motivație pentru a lucra cu copiii și bătrînii, dinamism, capacitate de organizare, entuziasm și seriozitate;
• Cunoştinţe operare PC.

Oferim:
• Salariu motivant și competitiv;
• Pachet social și condiţii bune de muncă;
• Lucru în echipă într-o organizație dinamică și internațională;
• Activitate responsabilă, interesantă;
• Posibilitatea dezvoltării carierei într-o echipă de profesioniști.

Loc de muncă: Centrul Multifuncțional Cosăuți din s. Cosăuți, r-nul Soroca
Deveniți parte din echipa CONCORDIA Moldova!

Rugăm să transmiteți CV-ul D-stră și scrisoarea de intenție, până la data de 15 octombrie 2017, indicînd POZIȚIA la care aplicați, la următoarea adresă de e-mail: hr.moldova@concordia.or.at
Telefon: 0 22 23 55 81.

Sediul: AO ”Concordia. Proiecte Sociale”, str. Corobceanu 13/1, mun. Chisinau.

E-mail: hr.moldova@concordia.or.at
Telefon: 0 22 23 55 81

Другие вакансии этой компании

Похожие вакансии

Прикрепить файл с CV Моё CV с сайта Rabota.md
Прикрепить файл с CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Создайте лучшее CV в Молдове!

Заполните CV на Rabota.md
и в один клик отправляйте в любую компанию!

Это займет 10 минут

У вас уже есть CV на нашем сайте?
Войти на сайт

Создать CV

отправить cv
Закрыть

CV отправлено!

Закрыть

Закрыть