Companie internationala de transport:

Sofer autocamion

Fondată de către Henri Essers în 1928, H.Essers a devenit în timp una dintre cele mai importante companii din Europa în domeniul transporturilor și al logisticii pentru sectoare ca produse chimice, farmaceutice, medicale, precum și produse de înaltă calitate. Compania deţine în prezent 950.000 m2 de spaţii de depozitare şi un parc auto de 1.460 de camioane și 3.050 de remorci. Compania are peste 5.400 de angajați în 67 de filiale din 15 țări
Candidatul ideal
• Permis conducere cat. C E - OBLIGATORIU;
• Atestat profesional pentru transport marfa - OBLIGATORIU;
• Card digital pentru tahograf - OBLIGATORIU;
• ADR pentru marfuri periculoase: OBLIGATORIU;
• Experienta ca sofer de tir minim 1 an;
• Limba engleza, germana, franceza sau italiana (nivel conversational) constituie avantaj ;
• Disponibilitate pentru lucru Romania - comunitate sau curse Romania - Europa de sud-est
• Documentele personale si cele specifice activitatii de sofer trebuie sa fie emise obligatoriu intr-un stat membru UE, exceptie poate face ADR colete.
Descrierea jobului
• Livrarea sau ridicarea mărfurilor in mod operativ şi in conformitate cu dispoziţiile primite de la conducerea firmei sau cu comenzile transmise de client;
• Minimalizarea cheltuielilor de transport;
• Respectarea timpilor de conducere si a celor de odihna, conform legislatiei in vigoare;
Oferim:
•Pachet salarial competitiv 2000 euro-2300 euro/luna, cu plata, intotdeauna, la timp;
•Asigurari de calatorie si asigurari de spitalizare private
•Program de lucru legal, cu respectarea timpilor de odihna si conducere;
•Masini noi - max 4 ani vechime (cu o medie de 1.5 ani);
Interviuri si testari vor avea loc astfel:
- prima vineri din luna la Chisinau si prima sambata din luna la Piatra-Neamt pe Platou Combinat Savinesti - ora 09:00;
Pentru informatii suplimentare puteti suna de luni pana vineri intre orele 08:00 - 17:00 la tel:
+40 359-803 115 - Birou Resurse Umane
+ 40 735-050 710 – Teodora Marinescu

Telefon:
+40 359-803 115+ 40 735-050 710

Вперед

Alte anunturi publicate de aceasta companie