Manager vinzari ferestre cu geam PVC
Şef secţie vînzări
rabota@rabota.md

Compania «METANCOR-COM» SRL - furnizor de frunte al producţiei din oţel inoxodabil şi metale colorate, învită spre colaborare, pentru muncă permanentă, tineri perseverenți, orientați spre rezultat, pentru următoarele posturi vacante:

Șef secție vînzări

Functii si obligatiuni:
• Managementul departamentului de vinzări (în subordinea 10 persoane);
• Colaborarea activă cu clienţii actuali şi extinderea bazei de clienţii;
• Analiza sistematică a peiţii din domeniu (produse, preţuri, cererea din partea consumatorilor);
• Monitorizarea zilnica a managerilor pe vinzari privind indeplinirea sarcinilor;
• Oferirea suportului si consultantei managerilor din echipa;
• Organizarea proceselor de promovarea companiei şi a produselor ei;

Cerinţe faţă de candidaţi:
• Studii superioare obligatoriu (economice, administrarea afacerilor constitue un avantaj);
• Cunoasterea obligatoriu a limbei de stat şi a limbei rusa la nivel avansat;
• Experientă în domeniul vînzărilor de minim 3 ani;
• Abilitati de comunicare, negociere si planificare la nivel de conducator;
• Experienta de munca in calitate de administrator, conducator a unui colectiv ;
• Capacitatea de a organiza și direcționa procesul la rezultatul;
• Abilitatea de a lua propriile decizii;
• Responsabilitatea și inițiativă;
• Utilizator PC. avansat;

Oferim:
• Salariu motivant
• Angajare oficială;
• 8 ore de muncă pe zi, 5 zile de muncă pe săptămînă;
• Integrare într-un colectiv tînăr și activ;
• Un volum mare de muncă responsabilă și utilă;
* Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.

Rugăm să indicați în subiectul scrisorii denumirea postului vacant.
e-mail: hr@metancor.md
tel.: 022-42-24-47
web: www.metancor.md

Руководитель отдела продаж

Обязанности:
• Руководство отделом продаж (в подчинении до 10 человек);
• Планирование работы отдела (идеология, цели, задачи,  мотивация);
• Составление отчетности;
• Систематический анализ рынка (товары, цены, запросы  потребителей);
• Ведение, поддержание и развитие клиентской базы.
• Организация процесса продвижения и продажи товаров  компании;
• Держать фокус-контроль над выполнением задач своих
подчиненных.
• Адаптация и обучение сотрудников отдела;

Что нужно от Вас:
• Обязательно высшее образование (экономическое / управление бизнесом является преимуществом);
• Свободное владение русским и государственным языками;
• Опыт в продажах минимум 3 года;
• Умение управлять коллективом;
• Умение организовывать и направлять процесс на результат;
• Навыки аналитики продаж/развития рынка, маркетинга;
• Навыки ведения переговоров на высоком уровне;
• Способность самостоятельно принимать решения;
• Высокая работоспособность и трудолюбие;
• Ответственность и инициативность;
• Готовность отвечать за коллективный результат;
• Опытный пользователь РС;
• Рекомендации с предыдущих мест работы будут являться
преимуществом.

Мы предлагаем:
• Работу в молодом активном коллективе;
• 8-ми часовой рабочий день 5/7;
• Оформление согласно ТК РМ;
• Благоприятные и комфортные условия труда;
• Мотивирующую и своевременную заработную плату.

* Только кандидаты, соответствующие всем вышеперечисленным требованиям будут приглашены на интервью. Просьба отправлять резюме с фото и указанием должности в теме письма.

e-mail: hr@metancor.md
сайт: www.metancor.md

web: www.metancor.md

Отправить CV

Связаться без CV
Приложение Rabota.md
быстро сообщит вам о появлении новых вакансий в Молдове!

Похожие вакансии

x

Прикрепить CV
x

Отправить отклик

Помните, что на отправленное вами резюме, работодатели реагируют в несколько раз чаще. Отправить CV!