Director comercial (Asigurari)
rabota@rabota.md

Our mission is to bring technology to the people, making each day more beautiful and easier.

Good things everyday.

Descrierea succintă a postului:
Directorul comercial va coordona activitatea departamentului Sales & Marketing și va fi responsabil de vânzările companiei din sectorul B2B și B2C.

Responsabilități de bază:
* Elaborarea planului de vânzări al companiei însoțit de strategii și politici de creștere continuă a volumului de vânzări.
* Stabilirea de obiective clare pentru orientarea și organizarea activității de vânzări în companie.
* Participarea nemijlocită la elaborarea de strategii și la organizarea campaniilor de promovare pentru produsele / serviciile noi.
* Elaborarea de rapoarte cu propuneri și studii privind utilizarea celor mai eficiente metode de perfecționare a programului de vânzări în funcție de cerințele pieței.
* Coordonarea zilnică a activității angajaților aflați în subordine;
* Organizarea activităților de planificare, analiză și gestiunea bugetului departamentului;
* Lucru strategic și vânzări active în segmentul B2B și B2C;
* Revizuirea periodică a performanței membrilor echipei;
* Stabilirea obiectivelor managerilor / agenților din subordine în concordanță cu obiectivele departamentului;
* Analiza mediului de concurență și de consum.

Cerințe față de candidați:
* Studii superioare, profil economic;
* Cunoașterea fluentă a limbilor româna și rusa, engleza – un avantaj;
* Experiență în domeniu similar cel puțin 3 ani, experiența de a gestiona o echipă – de cel puțin 2 ani;
* Capacități analitice și de convingere;
* Capacitatea de a seta obiectivele și de implementare ale acestora;
* Persoană energică, pro activă;
* Excelente abilități de utilizare a MS Office.

Oferta Companiei:
* Posibilitate de creștere profesională;
* Salariu foarte motivant, inclusiv și bonusuri pentru performanță;
* Loc de lucru modern în centrul orașului;
* Pachet social complet.
* Echipă tânără și dinamică.

E-mail: iuliansavin21@gmail.com

Отправить CV

Связаться без CV
Приложение Rabota.md
быстро сообщит вам о появлении новых вакансий в Молдове!
x

Прикрепить CV
x

Отправить отклик

Помните, что на отправленное вами резюме, работодатели реагируют в несколько раз чаще. Отправить CV!